Yeni Sayfa 1
 
Yeni Sayfa 2
Yerden Isıtma Sistemleri
Açık Alan Isıtma Sistemleri
Endüstriyel Isıtma Sistemleri
Ticari Isıtma Sistemleri
Merkezi Isıtma Sistemleri
Bireysel Isıtma Sistemleri
Proses Isıtma Sistemleri
Radyant Isıtıcılar
Üflemeli Isıtıcılar
Hava Perdeleri
Kaskad Kazan Sistemleri
Yer Tİpi Kazanlar
Yoğuşamlı Kombiler
Hermetik Kombiler
Hermetik Sobalar
Boylerler
Soğutma Sistemleri
Havalandırma Sistemleri
Yangın Sistemleri
Buhar Sistemleri
Baca Sistemleri
Diğer Soğutma
Diğer Isıtma
 
haber
Enerjisi

Kapalı devre güneş enerji sistemleri ile kullanım suyu ısıtılması, mahal ısıtma desteği (radyatör, yerden ısıtma, hamam, kış bahçesi) taleplerinize cevap verebilmekteyiz. Gün ışığı teknolojisi ile sistemdeki güneş panelleri yağmurlu havalarda dahi ısıtma sistemine destek olabilmektedir. Bu sistemlerde pompa kullanılmaktadır. Kolektör ünitesindeki akışkanın hareketi için pompa kullanımı zorunludur. Güneş kolektörleri sayesinde toplanan enerji, kullanılan pompa yardımı ile akümülasyon tankına ya da boylere aktarılır ve tank içindeki su bu sayede ısıtılır.

Kapalı devre güneş enerji sistemleri ihtiyaca göre iki güneş paneli ya da yüzlerce panelden de oluşabilir. Bu sistemlerin en önemli avantajı ihtiyaç duyulan suyu, güneşsiz havalarda bile en ekonomik şartlarla sunmasıdır. 

Bildiğimiz gibi günümüzde dünyada ciddi anlamda enerji sıkıntısı yaşanmaktadır. Mevcut enerjilerin çok pahalı olması ve doğayı kirletip ekolojik dengeyi bozması ise bizim ve gelecek nesillerimiz için başka bir tehdit unsurudur. Bu yüzden bilinçli tüm dünya ülkelerinde alternatif enerji üretimlerine çoktan başlanmıştır. Ülke olarak çok şanslı sayıldığımız güneşten biz neden yararlanmayalım? 

İsterseniz ülkenin bir ucunda, elektrik şebekesinden yoksun ya da alt yapısı devlet tarafından henüz sağlanmamış bir yerde, herkesten bağımsız kendi elektriğinize sahip olup tüm elektrikli aletlerde ihtiyacınız olan gerekli elektriği güneşten sağlayabilirisiniz. Bu şebekesiz sistem sayesinde sizin elektriğiniz hiç kesilmeyecek.

Çatılarınıza yerleştirilen fotovoltaik paneller sayesinde, güneş ışınlarını depolayıp elektrik enerjisine çeviren bu sistem güneşin battığı akşam saatlerinde ve eğik geldiği kış aylarında bile gündüz aldığı enerjiyi akülerle depolayıp, akşam elektrik ihtiyacınızı karşılamaktadır.
 

 
Anasayfa

 Copyright 2009 © Dalaklı Mühendislik Her hakkı saklıdır.